Laika cilpa - страница 34
Šarovs nedaudz pagaidīja un tad jautāja:
– Ko viņš izdarīja?
Apsardzes darbinieks dīvaini pasmaidīja un pamāja ar galvu, pabeidzot cigareti.
– Viņš ir maniaks. Atver cilvēkus kā skārda kārbas. Šķiet, ka viņš to izbauda.
Šarovs juta, ka starp viņa lāpstiņām izskrien sals.
– Vai viņš ir sērijveida slepkava?
"Jā… bet mēs nevaram viņu noķert," apsardzes darbinieks pacēla rokas. – Nu, man bija prieks redzēt… ja kas notiek, nāc ciemos. Es esmu šeit reti, šodien jūs redzat, kas notiek… un pilsētā ir kņada, viņi sauca papildspēkus. Bet, ja atrodaties Petrovkā, nāciet ciemos, es priecāšos jūs redzēt.
"Ar prieku," Šarovs meloja un pastiepa roku svešiniekam: "Kam man jautāt?"
Vīrietis arī pastiepa roku, stiprs un cīpslains.
– virsleitnants Groms Fjodors Iļjičs.
Šarovs paspieda roku.
"Nu, es jūs neaizturēšu," sacīja Groms. – Paldies… tad uzvarējāt!
Šarovs pamāja ar galvu, pasmaidīja cieši smaidot un lēnām devās uz ielu, kurā kūsā cilvēki.
10. nodaļa
2010 gads
Šarovs atveda profesoru. Klusi viņš iegrūda viņu kabinetā, kur blāvas lampas mirgojošā gaismā sēdēja seši pieaugušie, drūmi un domīgi.
Viņš izvilka vecajam vīram krēslu un ar labi iestudētu kustību spēcīgi uzspieda uz viņa izliektajiem pleciem. Viņš nogāzās uz sēdekļa. Šādos brīžos Šarovam reizēm patika noņemt krēslu, lai aizturētais, absurdi vicinot rokas, nogāztos uz grīdas, grimasē no sāpēm un pārsteiguma. Šis sākums viņam deva pienācīgu priekšrocību. Vardarbības nebija, bet tad saruna, kā likums, ritēja pozitīvā un abpusēji izdevīgā virzienā. Gandrīz raustīdams krēslu, Šarovs tomēr atturējās. Galu galā viņš neatrodas savā dzimtajā vietā. Un tomēr aizturētais, kā viņš pie sevis sauca profesoru, neizrādīja ne nervozitāti, ne bailes: viņa acīs nebija manāma kucēnveidīga līdzjūtība, kas parādās vairumā policijas nodaļas slieksni pārkāpēju. Vecais vīrs, neskatoties uz to, ka pavadīja laiku šaurajā istabā ar zirnekļiem, mēbelēm, kurās bija tikai viena nobružāta un dūmakaina estakādes gulta, izskatījās ar nekaunīgu, nekaunīgu aci, it kā nevis viņš būtu viņu gūsteknis, bet gan viņi visi. atrodas telpā.
Deniss nodrebēja. Pieradis pie skarbās ikdienas jūrā, vienkāršām rupjām pirmā palīga piezīmēm, viņš jutās nevietā, un notiekošais viņam kaut kā atgādināja veco filmu pēc Agatas Kristi romāna “Desmit mazie indiāņi”. Viņš atcerējās Viktora stāstu un uzreiz spilgti iztēlojās, kā būtu vairākus gadus pavadīt slimnīcā, kur galvenais ārsts bija šis pretīgais puisis ar tievu kaklu un kaut kādu bezemocionālu putnam līdzīgu skatienu.
Liza paskatījās uz veco vīru ar pētošu skatienu. Ceļā uz bagātību un varu viņai nācās saskarties ar dažādām tēmām, bieži tās bija zemiskas un nepatīkamas, taču šī tēma, kā viņa uzreiz saprata, ap viņu izplatīja gandrīz taustāmas briesmas. Viņai labāk patika ar tādām lietām nenodarboties, jo nekad nevar zināt, ar ko tas var beigties un kurā sadarbības stadijā sajutīsi mugurā asmeņa auksto cietību.
Ļena novērsās, nespēdama noslēpt savu riebumu un pat bailes. Viktors, gluži otrādi, šķita, ka ar visu ķermeni pastiepās pret Ininu un pat nedaudz saspringa, lai gan šķietamo viņa pašapmierinātību, šķiet, nekas nespēja satricināt.
Deivids salika plaukstas kopā un kaut ko čukstēja, pakratīdams galvu. No Inina izplūda kaut kas nelaipns, bet ne kā, piemēram, no lauvas, kuram bija lemts būt cēlam plēsējam, bet kā no hiēnas – maza, niķīga un viltīga.