Націоналізм як основа збереження та розвитку націй - страница 13
Імперіалізм, як протиприродна насильницька система, свою суб’єктивну діяльність будує на досягненні єдиної імперіалістичної мети – ліквідація національних утворень, поглинання їх територій і національної життєдіяльності в єдину світову імперіалістичну централізацію. Одним з механізмів досягнення цієї мети є валютна політика, а це створення валютних демпінгів, суть яких у формуванні на світовому ринку валютних цін при продажі товарів монополіями, фірмами, які нижчі за вартість виробництва цих товарів.
Це руйнує національні виробничі процеси, створює національні фінансові кризи, що дає можливість створити світову валютну монополію. Створюється імперіалістичний валютний курс, валютна монополія, валютні війни. Імперіалістичні монополії прагнуть заволодіти зовнішніми ринками збуту різними валютними заходами, переважно зниженням курсу їхньої валюти й здійснення валютного демпінгу. Він полягає у тому, що монополії та фірми, які безпосередньо не пов’язані з виробництвом і державними національними організаціями, на зовнішніх ринках реалізують продукцію за вигідними цінами, тобто нижчими за витрати на їх виробництво. Цим досягається велика різниця між високими внутрішніми та низькими експортними цінами, створюється експансіоністські методи придушення конкурентів і завоювання ринків.
Нині цей метод удосконалюється. Діяльність по ліквідації національних валют призводить до створення валютних союзів. Нині доларова зона є гегемоном світового підкорення валютної системи національних держав. Вона сконцентрувала у своїх руках величезні валютні потужності, якими створює не лише централізований світовий фінансовий контроль, але й знищує та знецінює національні валютні утворення, підпорядковує світовий ринок, централізує світові імперіалістичні сили, здійснює військове насильство над людством, утримує НАТО, ООН та інші організації.
Загально відомо, що світовий імперіалізм здійснює не лише централізацію виробництва, науки, військового потенціалу, але й збільшує свою фінансову потужність. Для цих цілей створений у 1946 році Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР), як структурна одиниця ООН, але членами цього фонду можуть бути лише члени Міжнародного валютного фонду (МВФ). У Європі були створені банки США, перетворюючи національні валюти в євродолари для загальної імперіалістичної мети. Для цього, в кінці 50-х років був створений ринок євродоларів, на основі яких світовий імперіалізм 13 березня 1979 року створив європейську валютну систему (ЄВС), а центральним елементом механізму стала європейська розрахункова одиниця Екю, яка з часом перетворилася на Євро.
По цих діях можна спрогнозувати, що імперіалізм прагне здійснити не лише фінансове підкорення Європи, а створити тут великий фінансовий кулак, яким здійснюватиметься ліквідація національних валютних систем, ліквідація національних держав, денаціоналізація європейського простору, перетворення його на концентрацію військової потужності НАТО. Через Європу пролягає шлях трансформації Російської імперії до США. Для успішності цього задуму, у Європі створена в 1951 році Загальна асамблея «європейського економічного товариства» (СЕТ), а також «європейського товариства по атомній енергії». СЕТ – це і є спільний ринок. Договір про створення СЕТ підписаний у Римі в 1958 році ФРН, Францією, Італією, Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, а у 1973 році ще приєдналися Великобританія, Данія, Ірландія, а у січні 1981 року – Греція.