Vienīgā vilkacim - страница 6



Darbā jaunā uzvalkā no viegla šifona auduma, augstiem papēžiem un spilgti lieliem auskariem saņēmu vairākus vērīgus skatienus un pāris komplimentus, no kuriem viens bija no mana darba vadītāja, vīrieša, par kura sirsnību biju pārliecināta.

Kolēģi mani atpazina kā “atsvaidzinātu” un pamanīja, ka jaunais tērps lika izskatīties jaunākam un man piestāv labāk nekā iepriekšējie. No vīriešu un dažu sieviešu puses, manuprāt, šis kompliments bija patiesi sirsnīgs, kas pacēla manu garastāvokli. Tas ir tikai sākums!

Taču tālākā saruna ar kuratoru, ar kuru bija ieplānota tikšanās, mani samulsināja un pat nedaudz nobiedēja.

Viņš, kā parasti, sēdēja krēslā pie galda un kaut ko rakstīja, kad es ienācu. Viņš pacēla galvu un pasmaidīja, pamādams ar roku uz manu ierasto vietu:

– Labi, ka atnāci. Es tikai gribēju ar jums apspriest jūsu nākotni nākamajam gadam.

– Vladimir Stepanovič, jūs pats lūdzāt mani ienākt, kad es biju brīvs. Kaut kas steidzams?

– Nē, Veronika, viss notiek lēnām. Es redzu, ka tu esi mainījies. Garastāvoklis ir pacilāts, tu spīd, izskaties spirgts un atpūties. Vai tavā dzīvē ir noticis kas labs? Vai ģimenē viss ir kārtībā?

– Jā, viss ir lieliski. Tagad man tiešām iet labi. Un arī manā ģimenē viss ir kārtībā. Neuztraucieties,” viņa apstājās, apdomādama, un atzina, it īpaši kam gan citam, ja ne viņas kuratorei: „Es pārdomāju savu dzīvi un sapratu, ka dodos kaut kur nepareizā vietā, un ir strupceļš. mana ceļa priekšā." Tāpēc man bija rūpīgi jādomā un jārīkojas izlēmīgi. Tagad es šķiros un esmu tikai laimīga. Es jutos kā ilgus gadus cietumā un beidzot iznācu no gūsta.

Viņš atliecās krēslā un domīgi sacīja:

– Nu, es no sirds priecājos. Es domāju, ka jūs savā rīcībā nekļūdījāties. Ja attiecības neizdodas, labāk nekavēties, bet atrisināt problēmu. Jūs un es jau esam apsprieduši šo jautājumu diezgan nesen. Man prieks, ka izlēmāt. Un rezultāts ir acīmredzams, kā es to redzu. Un esmu apmierināts ar jūsu garastāvokli un psiholoģisko stāvokli. Pēdējā mēneša laikā es par tevi ļoti uztraucos. Baidos vēl mazliet un būtu jānosūta oficiāls lūgums, lai tu izietu kursus pie psihologa.

– Vladimir Stepanovič, kāpēc man vajadzīgs psihologs? Jums iet lieliski!

– Nē, nē, Veronika. Mēs darām pārāk atbildīgu darbu. Un neaizmirstiet, ka es patiešām daru lielisku darbu, jo esmu profesionālis. Un noteiktās situācijās viņam vienkārši ir pienākums nolikt malā draudzības vai citas attiecības un rīkoties saskaņā ar norādījumiem. Un jūs un es arī detalizēti apspriedām šo jautājumu. Vai tu atceries? Nav smagu sajūtu. Es arī rīkojos jūsu interesēs. Labāk laicīgi pieķert problēmu, nekā vēlāk notīrīt to, kas uzkrājies. Un es ceru, ka arī jūs ievērosit šo noteikumu savā darbā. Un jūs neapvainosies kolēģis, kurš arī darbojas jūsu interesēs. Pat ja jūsu sapnis virzās nedaudz tālāk. Ja jūs to patiešām vēlaties, jūs to sasniegsit.

– Tas joprojām ir labi. Ja es iziešu rehabilitāciju, manam sapnim nekas nenotiks.

Kurators noraidoši pakratīja galvu un piezīmēja:

– Veronika, tev vajadzētu vēlreiz izlasīt visus punktus skolas psihologa amata aprakstā jauktā skolā. Ja es norīkošu darbinieku iziet rehabilitācijas kursu, jūs to pabeigsit sešu mēnešu laikā. Bieži vien pirmie divi sapulču mēneši ir intensīvāki, un šajā gadījumā tiek piešķirts pagaidu piešķīrums darbam uz tiem pašiem diviem mēnešiem. Pēc tam ar atļauju var atsākt darbu vieglā režīmā, bet dažkārt speciālists ietur sešu mēnešu pārtraukumu. Tad pēc rehabilitācijas pabeigšanas jūs varat pilnvērtīgi turpināt strādāt, bet tas nav fakts, ka jūs atgriezīs tajā pašā skolā. Un mums pilsētā ir tikai viena skola ar jauktām klasēm. Tātad, Veronika, tev kā speciālistei psiholoģiskā veselība ir ārkārtīgi svarīga!